oshin.pl

W dużym skrócie:

Ajurweda (Ayurveda) to hinduska filozofia zdrowego i szczęśliwego życia. Słowo 'ayur' oznacza: życie, życie codzienne; 'veda' to: wiedza, święta nauka. Czyli ajurweda to po prostu wiedza o życiu.

Ajurweda uczy, że człowiek jest mikrokosmosem, który zawiera w sobie cały wszechświat. Choroby biorą się z zaburzonej równowagi między materią a energią, ciałem a duchem. Zdrowie to nie tylko brak objawów choroby, ale dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Ajurweda uczy, jak postępować w życiu codziennym, jak się odżywiać, dbać o siebie, aby być zdrowym, twórczym i szczęśliwym. Filozofia ajurwedy mówi, że każdy organizm stanowi kombinację pięciu żywiołów (pancha mahabhuta), z których składa się Wszechświat: ziemi (prithvi), wody (jala), ognia (agni), powietrza (vayu) i przestrzeni (akasha). One składają się na trzy rodzaje energii (Doshe) zwane vata, pitta, kapha, które nawzajem się przenikają tworząc niepowtarzalne kombinacje. Każdy człowiek już w momencie poczęcia zostaje wyposażony w indywidualny kod dosh, od którego zależą temperament, potrzeby, zdolności, kondycja fizyczna i psychiczna oraz podatność na różne choroby. Eter przejawia się w ciele jako pusta przestrzeń, np.jama ustna a powietrze to ruch, czyli bicie serca. Ogień odpowiada m.in. za metabolizm i inteligencję. Woda z kolei umiejscowiona jest w błonach śluzowych, a ziemia buduje stałe struktury, takie jak mięśnie i kości. Równowaga tych wszystkich elementów prowadzi do pełnego zdrowia i szczęścia. Praktyka ajurwedy do dziś dnia przeznaczona jest do pobudzania ludzkiego szczęścia, zdrowia i twórczego wzrostu.

MASAŻE AJURWEDYJSKIE:

Wg ajurwedy, oprócz pięciu elementów (pancha mahabhuta) istoty żyjące posiadają jeszcze jeden elemant- Prana. Prana to siła życiowa, podstawowa energia odpowiadająca za fizyczne, duchowe, umysłowe zdrowie oraz siłę. Prana w sanskrycie oznacza "oddech" i jest rozumiana jako siła podtrzymująca życie, w ciele i umyśle-  energia witalna. Jest to podstawowe założenie Ajurwedy i Jogi. Masaż jest terapią, która pozwala odblokować kanały, w których płynie ta energia, by pozwolić jej na swobodny przepływ. Masaże mają też ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie a także ogólną kondycję.

Masaże, w zależności od wskazań terapeuty redukują stres, poprawiają krażenie krwi i limfy, udrażniają zatoki, pomagają w oczyszczaniu ciała z toksyn, odmładzają, redukują tkankę tłuszczową,  zwiększają elastyczność stawów, usuwają napięcia i sztywność mieśni, wyciszają umysł.

Podstawowymi masażami, które są cześcią programu oczyszczającego i uzdrawiającego "Pancha Karma" są:

ABHYAGA, SHIROABHYANGA, SHIRODHARA, UDVARTANA,

MUKHABHYANGA, KATI VASTI, NETRA VASTI, NASYA. 

Wszystkie dostępne w Centrum Masaży OSHIN. 

 

Kolejny temat: Określ swój typ Doshy- testy: https://www.oshin.pl/okre%C5%9Bl-sw%C3%B3j-typ-doshy-testy

 

Zapraszam na zabiegi, masaże i konsultacje.  Monika

tel: 509 929 777, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


© 2021 Oshin - masaż, pilates Bydgoszcz Uwaga! Szukaj masaż, masaz, pilates Bydgoszcz Szkolenia dla masażystów - szkolenia dla masazystow, Pomysł na prezent - karnet na masaż

Search