oshin.pl

W dużym skrócie:

Ayurveda to hinduska filozofia zdrowego i szczęśliwego życia. Słowo 'ayur' oznacza: życie, życie codzienne; 'veda' to: wiedza, święta nauka. Czyli ayurveda to po prostu wiedza o życiu.

Ayurveda uczy, że człowiek jest mikrokosmosem, który zawiera w sobie cały wszechświat. Choroby biorą się z zaburzonej równowagi między materią a energią, ciałem a duchem. Zdrowie to nie tylko brak objawów choroby , ale dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Ayurveda uczy, jak postępować w życiu codziennym, jak się odżywiać, dbać o siebie, aby być zdrowym, twórczym i szczęśliwym. Filozofia ayurvedy mówi, że każdy organizm stanowi kombinację pięciu żywiołów, z których składa się Wszechświat: ziemi, wody, ognia, powietrza i przestrzeni. One składają się na trzy rodzaje energii (Doshe) zwane vata, pitta, kapha, które nawzajem się przenikają tworząc niepowtarzalne kombinacje. Każdy człowiek już w momencie poczęcia zostaje wyposażony w indywidualny kod dosh, od którego zależą temperament, potrzeby, zdolności, kondycja fizyczna i psychiczna oraz podatność na różne choroby. Eter przejawia się w ciele jako pusta przestrzeń, np.jama ustna a powietrze to ruch, czyli bicie serca. Ogień odpowiada m.in. za metabolizm i inteligencję. Woda z kolei umiejscowiona jest w błonach śluzowych, a ziemia buduje stałe struktury, takie jak mięśnie i kości. Równowaga tych wszystkich elementów prowadzi do pełnego zdrowia i szczęścia. Praktyka Ayurvedy do dziś dnia przeznaczona jest do pobudzania ludzkiego szczęścia, zdrowia i twórczego wzrostu.

Zapraszam Państwa na indywidualne konsultacje ajurwedyjskie:

- określenie doshy urodzeniowej,

- obecne 'zaburzenia',

- propozycje diety, masaży i aktywności,

- profilaktyka naturalna ( naturoterapia).

Więcej szczegółow: tel 509 929 777 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2020 Oshin - masaż, pilates Bydgoszcz Uwaga! Szukaj masaż, masaz, pilates Bydgoszcz Szkolenia dla masażystów - szkolenia dla masazystow, Pomysł na prezent - karnet na masaż

Search