oshin.pl

Masaż prenatalny „Mama i dziecko”

Każda oczekująca narodzin dziecka kobieta potrzebuje bezpiecznego i efektywnego masażu, który rozluźni ją, uspokoi i zredukuje poziom stresu, jaki towarzyszy oczekiwaniu na urodzenie zdrowego maleństwa. Masaż dla kobiet w ciąży ma za zadanie nie tylko usunąć dyskomfort związany z odmiennym stanem, ale też zwiększyć świadomość i akceptację zmieniającego się ciała.

Masaż prenatalny to uznany na świecie sposób na zapewnienie przyszłej mamie maksymalnego komfortu i lepszego samopoczucia. Profesjonalnie wykonany jest podstawowym elementem kompleksowej pielęgnacji ciała kobiety podczas oczekiwania na dziecko.
Masaż prenatalny „Mama i dziecko” to całościowy masaż relaksacyjny, który zapewnia wszechstronne działanie na poziomie fizycznym i psychicznym oraz wyjątkowy relaks zarówno dla mamy jak i nienarodzonego dziecka.

Efekty na poziomie fizycznym:

- poprawia krążenie krwi i limfy - zapobiega lub ogranicza występowanie obrzęków, uciążliwych szczególnie w ostatnim trymestrze ciąży,

- pobudza, aktywizuje i rozluźnia mięśnie,

- biernie rozciąga przykurczone mięśnie,

- łagodzi dolegliwości bólowe mięśni i stawów - nasilają uczucie zmęczenia i apatii u ciężarnej,

- redukuje dolegliwości bólowe kręgosłupa – bóle krzyża, rwa kulszowa,

- obniża wzmożone napięcie mięśniowe obręczy biodrowej,

- utrzymuje  skórę w dobrej kondycji,

- masaż pomaga przyjąć ze spokojem postępujące zmiany fizyczne, szczególnie nasilone w pierwszych miesiącach ciąży.

Efekty na poziomie psychicznym - emocjonalnym:

- redukuje poziom kortyzolu (hormon stresu), podnosi poziom endorfin zarówno u mamy i nienarodzonego dziecka – stres u ciężarnej wywołuje u płodu podwyższenie poziomu kortyzolu, wzmożone napięcie mięśni oraz niepokój. Smutek lub strach matki może wywołać dwukrotny wzrost częstości bicia serca płodu,

- obniża stres, łagodzi uczucie lęku i niepokoju - szczególne znaczenie ma u kobiet w ciąży które pracują zawodowo kiedy oprócz fizycznego obciążenia dochodzą jeszcze napięcia związane ze stresem zawodowym.

- ułatwia nawiązanie więzi z nienarodzonym dzieckiem,

- niweluje strach przed porodem,

- dodaje pewności i zaufania do możliwości własnego ciała – niweluje strach przed porodem i ułatwiają położnej współpracę z rodzącą w czasie porodu,

- doprowadza do głębokiego odprężenia ciała i umysłu.

Masaż prenatalny wskazany jest dla kobiet w każdym wieku.

Im wcześniej rozpoczniemy przygodę z masażem, tym szybciej odczujemy (poznamy) fenomen dotyku tej metody, a ciąża będzie przebiegać komfortowo do ostatniego trymestru.

Masaż dopasowany jest do aktualnych potrzeb kobiety ciężarnej. Indywidualny dobór preparatów do masażu umożliwi również uzyskanie optymalnych efektów pielęgnacyjnych w wyjątkowej atmosferze.


ZRELAKSOWANA MAMA = ŁATWY PORÓD = SZCZĘŚLIWE DZIECKO :)

Cennik:   60/ 90 min – 160/200 zł

 

Więcej informacji na temat ciąży, zabiegów i innych cennych wskazówek czytaj tutaj >>

© 2021 Oshin - masaż, pilates Bydgoszcz Uwaga! Szukaj masaż, masaz, pilates Bydgoszcz Szkolenia dla masażystów - szkolenia dla masazystow, Pomysł na prezent - karnet na masaż

Search