Moc olei naturalnych

 

Olej z czarnuszki

Olej z czarnuszki (Nigella Sativa) wywodzi się z Azji Mniejszej. Znana jest jako czarny kminek egipski („złoto faraonów”), czarnuszka ogrodowa, czarnucha, kąkolnica, panna w zieleni. Ze względu na swoje bogate właściwości do dzisiaj jest bardzo znanym i cennym olejem. W świecie arabskim do dziś czarnuszka uważana jest za panaceum. Można tam często spotkać się ze stwierdzeniem: „czarnuszka leczy wszystko - oprócz śmierci”.

Więcej: Olej z czarnuszki

 

Olej lniany

Olej lniany i jego właściwości

Historia uprawy lnu i pozyskiwania z niego drogocennych składników sięga czasów Orientu. Pierwsze udokumentowane doniesienia o leczniczych właściwościach lnu datowane są na czasy Greków i Rzymian około 650 lat p.n.e. Hipokrates w V wieku p.n.e. zalecał stosowanie lnu w przypadku zapalenia błon śluzowych, w bólach podbrzusza czy biegunce. Mahatma Gandhi zauważył: "Gdziekolwiek siemię lniane jest spożywane dość regularnie, tam ludzie cieszą się lepszym zdrowiem".

Więcej: Olej lniany

 

Olej arganowy

Płynne złoto z Maroka.

Olej arganowy to jeden z najdroższych i najbardziej cenionych olejów na świecie. Posiada bogate właściwości kosmetyczne, odżywcze, regenerujące i odmładzające. Jest prawdziwym koncentratem natury słońca i energii. Pozyskuje się go z nasion owoców drzewa arganowego, które występuje i owocuje tylko w jednym miejscu na świecie- południowo- zachodniej części Maroka, w ekologicznie czystym środowisku. Osiąga wysokość do 10 metrów, żyje średnio 200 lat, ale na pierwsze owoce trzeba czekać ok. 50 lat (!)

Więcej: Olej arganowy

   

Olej sezamowy

Olej sezamowy (Oleum Sesami) - olej roślinny otrzymywany poprzez tłoczenie na zimno nasion sezamowych (Sesamum Indicum). Ta metoda otrzymywania pozwala na zachowanie w jego składzie substancji mineralnych i witamin.

Więcej: Olej sezamowy

 

Olej dla sportowców

SEVA od lat towarzyszy terapeutom Ayurvedy, specjalizujących się w leczeniu profesjonalnych sportowców jak i jego amatorów, zarówno w centrach fitness jak i w hotelach Welles. Przy użyciu specjalnych olejków Ayurvedy firmy SEVA, jak Balashwaganda (Seva olej Sport), leczą sportowców wyczynowych m.in. kolarzy, biathlonistów, narciarzy, maratończyków oraz wspinaczy.

Więcej: Olej dla sportowców

 

Olej kokosowy

Olej kokosowy BIO (ekologiczny), z pierwszego tłoczenia.

  • 100% naturalny

  • nie rafinowany

  • dobry dla diabektyków

Więcej: Olej kokosowy

 

Ziołowe oleje ajurwedyjskie

Zarówno oleje jak i inne kosmetyki stosowane w ayurvedzie posiadają najwyższy na świecie certyfikat jakości i bezpieczeństwa BDiH.
Oleje "produkowane"są w Indiach wg. tradycyjnej receptury sprzed 2000 lat z pism Ashtangahridaya.

Więcej: Ziołowe oleje ajurwedyjskie

 

Olej rycynowy

Olej rycynowy jest pozyskiwany z nasion tropikalnego drzewa Ricinus communis, czyli Rącznika pospolitego. W naszym klimacie jest to roślina jednoroczna, uprawiana jako ozdoba, w tropikach skąd pochodzi osiąga 10 m wysokości.

Wiecej: Olej rycynowy

 

* Całą ofertę wraz z opisami znajdziecie Państwo na stronie sklepu: www.sklep.oshin.pl


           Aktualności

           Archiwum wydarzeń

           Kalendarz

                   Pilates
                   Joga
                   Taniec orientalny
                   Szkolenia/Warsztaty

Partnerzy: Ayurveda.pl * Akademia Świadomego Życia * Jestem Fit©2015 Oshin - masaż, pilates Bydgoszcz
Uwaga! Dla Państwa wygody, od 13 kwietnia 2015 r jest możliwość płacenia kartą kredytową w 10 walutach, oraz wypłata cash back do 300 pln.
Szukaj masaż, masaz, pilates Bydgoszcz
Szkolenia dla masażystów - szkolenia dla masazystow
Pomysł na prezent - karnet na masaż