Ciąża i macierzyństwo masaże i terapia

Przyszłym mamom polecam wyjątkową sesję masażu odprężającego z muzykoterapią. Stworzyłam go na 10-lecie masaży kobiet w ciąży. Po szczegóły zajrzyj poniżej.

Masaż ciążowy dla mamy i dziecka z muzykoterapią

Każda oczekująca narodzin dziecka kobieta potrzebuje bezpiecznego i efektywnego masażu, który rozluźni ją, uspokoi i zredukuje poziom stresu, jaki towarzyszy oczekiwaniu na urodzenie zdrowego maleństwa. Masaż dla kobiet w ciąży ma za zadanie nie tylko usunąć dyskomfort związany z odmiennym stanem, ale też zwiększyć świadomość i akceptację zmieniającego się ciała.

Masaż prenatalny czyli ciążowy to uznany na świecie sposób na zapewnienie przyszłej mamie maksymalnego komfortu i lepszego samopoczucia. Profesjonalnie wykonany jest podstawowym elementem kompleksowej pielęgnacji ciała kobiety podczas oczekiwania na dziecko.
Masaż, który oferuję przyszłym Mamom to wyątkowy Rytuał.

Jest to całościowy masaż relaksacyjny (lub, jeśli chcesz tylko pleców), który zapewnia wszechstronne działanie na poziomie fizycznym i psychicznym oraz wyjątkowy relaks zarówno dla mamy jak i nienarodzonego dziecka. Masaż całego ciała przebiega w relaksującej atmosferze przy akompaniamencie muzyki o odpowiednich częstotliwościach, które wpływają na wyciszenie nie tylko mamy ale przede wszystkim dzidziusia. TO PRAWDZIWA PORCJA BŁOGIEGO RELAKSU❤Do tego używam ekologicznego oleju z orzechów makadamia, który nawilża i zapobiega powstawaniu rozstępów. Możecie poczytać tutaj: https://sklep.oshin.pl/produkt/olej-macadamia-bio/  

Efekty masażu na poziomie fizycznym:

– poprawia krążenie krwi i limfy – zapobiega lub ogranicza występowanie obrzęków, uciążliwych szczególnie w ostatnim trymestrze ciąży,

– pobudza, aktywizuje i rozluźnia mięśnie,

– biernie rozciąga przykurczone mięśnie,

– łagodzi dolegliwości bólowe mięśni i stawów – nasilają uczucie zmęczenia i apatii u ciężarnej,

– redukuje dolegliwości bólowe kręgosłupa 

– utrzymuje  skórę w dobrej kondycji.

Efekty na poziomie psychicznym – emocjonalnym:

– redukuje poziom kortyzolu (hormon stresu), podnosi poziom endorfin zarówno u mamy i nienarodzonego dziecka – stres u ciężarnej wywołuje u płodu podwyższenie poziomu kortyzolu, wzmożone napięcie mięśni oraz niepokój. Smutek lub strach matki może wywołać dwukrotny wzrost częstości bicia serca płodu,

– obniża stres, łagodzi uczucie lęku i niepokoju – szczególne znaczenie ma u kobiet w ciąży które pracują zawodowo kiedy oprócz fizycznego obciążenia dochodzą jeszcze napięcia związane ze stresem zawodowym.

– ułatwia nawiązanie więzi z nienarodzonym dzieckiem,

– dodaje pewności i zaufania do możliwości własnego ciała,

– doprowadza do głębokiego odprężenia ciała i umysłu.

Masaż ten wskazany jest dla kobiet w każdym wieku.

Im wcześniej rozpoczniemy przygodę z masażem, tym szybciej odczujemy (poznamy) fenomen dotyku tej metody, a ciąża będzie przebiegać komfortowo do ostatniego trymestru.

Masaż dopasowany jest do aktualnych potrzeb kobiety ciężarnej. Indywidualny dobór preparatów do masażu umożliwi również uzyskanie optymalnych efektów pielęgnacyjnych w wyjątkowej atmosferze.


ZRELAKSOWANA MAMA = ŁATWY PORÓD = SZCZĘŚLIWE DZIECKO 🙂 

Czas sesji: plecy: 60 minut, ciało: 60 lub 80 minut.  

Zapraszam serdecznie do rezerwacji: 509 929 777.  Monika

Kinezjotaping w ciąży i połogu:

Kinesjotaping w ciąży

U ciężarnych plastry do kinesjotapingu mają za zadanie przede wszystkim zmniejszyć obrzęki, złagodzić bóle kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych, działają także przeciw rozstępom i wspomagają mięśnie powiększającego się brzucha.

Założenia kinesjotapingu w okresie ciąży:

– zwiększanie komfortu i zmniejszenie dyskomfortu wynikającego z napięć pewnych regionalnych (brzuch, odcinek lędźwiowy),

– zmniejszenie dolegliwości bólowych,

– poprawa przepływu krwii i limfy – likwidacja obrzęków,

– pomoc w pracy przeponie oddechowej  (pomoc w pracy z oddechem)–

– stabilizacja regionów hipermobilnych,

– wspomaganie osłabionych ścian brzucha –

– odciążenie gruczołu piersiowego,

– ogólna prewencja.

Zastosowanie kinesotapingu w ciąży:

– bóle kręgosłupa L, Th,

– wsparcie podbrzusza przy dużej ciąży,

– wspomaganie pracy mięśni brzucha,

– wspomaganie pracy przepony oddechowej,

– bóle stawaów krzyżowo – biodrowych. 

Koszt 1 wizyty 50 zł  Z masażem kręgosłupa 150 zł

Idź do góry