Joga i Ajurweda

„Joga i  Ajurweda to dwie spokrewnione ze sobą nauki, mające korzenie w  starożytnej indyjskiej tradycji wedyjskiej. Joga jest sposobem samorealizacji opartym na właściwym funkcjonowaniu ducha i ciała. Ajurweda to nauka o zachowaniu zdrowia i harmonii psychicznej.

Więcej: Joga i Ajurweda

Zen

Zen jest sztuką doświadczania każdej chwili w głębokiej harmonii. Możemy mówić o „formalnej praktyce Zen” i „Zen nieformalnym”. Formalną praktyką Zen jest trening medytacyjnego siedzenia w stanie wyciszenia i obserwacji, zaś nieformalną praktyką zen – równie istotną – jest właśnie doświadczanie harmonii w każdej chwili naszego życia.

Więcej: Zen

Ayurveda a dieta

„Zgodnie z założeniami Ayurvedy, dobre samopoczucie i zdrowie człowieka ściśle zależy od tego jak sprawnie jego system trawienny jest w stanie dostarczyć organizmowi składników odżywczych.

Więcej: Ayurveda a dieta

Huna

„Co to takiego huna?”-pytają mnie ludzie
„Polinezyjski szamanizm” odpowiadam zwykle wykrętnie, czasem w wersji dłuższej „taka filozofia pozytywnego myślenia i życia”, a gdy robie sie wylewny odpowiedź brzmi: „sztuka korzystania z wnętrza dla pożytku swojego i innych”, częściej pozostaje jednak na poziomie „a taka sympatycznie zakręcony system z pogranicza magii, religii i psychoterapii”.

Więcej: Huna

Yin-yang

„Yin i yang wyrażają biegunowość energii życia, podstawową zasadę wszechświata i źródło siły poruszającej świat.

Więcej: Yin-yang

Idź do góry