Przed zajściem w ciążę dobrze przygotować się psychicznie, fizycznie i emocjonalnie do ciąży. Powinniśmy oczyścić organizm i pozwolić mu się zregenerować. Wzmocnić organizm i system odpornościowy – zwiększyć swoje siły naprawcze/naturalne organizmu.
Jedną z metod jest masaż (różne jego odmiany). Masaż u kobiet przed zajściem  w ciążę ma ma celu przygotowanie stawów i wzmocnienie mięśni do zwiększającej się masy ciała, dodatkowego wysiłku i obciążenia, zmiany postawy do wysiłku okołoporodowego. Mięśnie nóg będą przyjmować z kolejnymi miesiącami większą masę ciała. Mięśnie grzbietu i brzucha ułatwiają noszenie ciąży i poród. Ręce tak jak nogi nie będą się męczyć przy trzymaniu noworodka i niemowlęcia przy karmieniu. Warto także wykonać masaże izometryczne, szczególnie u kobiet, które nie ćwiczą.
Masaże doskonale dotleniają skórę, zmniejszają ryzyko powstania rozstępów, a skóra brzucha i piersi będzie bardziej elastyczna – wzmocnienie skóra  przygotowana jest na rozciąganie.

Korzystamy/proponujemy/zapraszam z masaży również relaksacyjnych odpowiednie przygotowanie emocjonalne i nastawienie psychiczne pozwoli  na uniknięcie stresu, prowadzienie spokojnego tryb życia oraz na relaks i odprężenie. A taki stan sprzyja szybkiemu zajściu w ciążę .

W ciąży
Zapraszamy panie, które:

  • ukończyły pierwszy trymestr ciąży
  • dokuczają im bóle np: kręgosłupa, ciężkie nogi lub obrzęki,
  • chcą poprawić kondycję swojej skóry twarzy i ciała,
  • zrelaksować się i odprężyć, szczególnie po pracy

Masaż, w czasie ciąży przeznaczony jest dla kobiet w każdym wieku

W okresie ciąży w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian fizycznych i psychicznych, ale także energetycznych i emocjonalnych.

Przyszła mama ma wiele wątpliwości związanych ze zdrowiem swojego dziecka, porodem czy też ewentualnymi problemami, które mogą się pojawić po porodzie. Natomiast  burza hormonalna bywa przyczyną jej zmiennych nastrojów. Wszystko to może być powodem stresu, z którym doskonale poradzi sobie masaż – profilaktyka i terapia podczas ciąży,  porodu i macierzyństwa.

Z badań naukowych z początku XXI wieku wynika, że masaż w ciąży jest bezpieczną terapią wyraźnie poprawiającą stan fizyczny i psychiczny, zarówno matki jak i dziecka. Jest integralnym elementem opieki kobiety ciężarnej.
Przy regularnych masażach kobieta nabiera pewności, zaufania do możliwości własnego ciała i doświadcza głębokiego odprężenia co jest bardzo pozytywnym i potrzebnym efektem dla kobiet pracujących w ciąży –  oprócz obciążenie fizycznego dochodzi psychiczne

Profesjonalne wsparcie pielęgnacyjne to troska o skórę twarzy i ciała. W czasie ciąży bardzo ważna jest profilaktyka, czyli utrzymanie skóry twarzy i ciała w dobrej kondycji, a wtedy jest mniej podatna na powstawanie defektów estetycznych, ale również praca z już pojawiającymi się defektami, np.: sucha i świąd skóry, przebarwienia, obrzęki i cienie pod oczami, rozstępy, cellulit. Atrakcyjny wygląd zaowocuje zadowoleniem ze swojego wyglądu i pomoże czerpać satysfakcję z odmiennego,  pięknego stanu, jakim jest ciąża. Dbanie o skórę w ciąży przyczyni się do lepszego jej wyglądu po porodzie.

Po porodzie

Rewitalizacja poporodowa

Wczesny okres rewitalizacji po porodzie pozwala na szybszy powrot do pełni sił witalnych. Stajesz na nogi – zdrowa i przygotowana do normalnego funkcjonowania. Dzięki zabiegom i masażom/kuracjom powraca równowaga ciała – uwalniasz się od stresu, napięcia i bólu.

Atrakcyjna mama w okresie macierzyństwa

Późniejszy okres rewitalizacji służy oczyszczaniu organizmu oraz zmniejszeniu defektów estetycznych wynikających z przebiegu ciąży i samego porodu. Główne działanie skierowane jest na polepszenie stanu skóry np: ujędrnienie, rozstępy, cellulit, opracowanie blizny po cesarskim cięciu. Jednocześnie pracujemy nad wyszczupleniem i wymodelowaniem sylwetki np.: talia oraz regeneracją i wzmacnianiem ciała. Po zakończeniu karmienia zabiegami/masaż może przywrócić jędrność zarówno skóry powłok brzusznych jak i okolic biustu. Dodatkowo możemy przywrócić stabilność mięśniom nadmiernie obciążonym podczas ciąży i  masażem w zjawisku nietrzymania moczu.
Niektóre zabiegi medyczne związane z estetyką jak i kosmetyczne mogą być przeciwwskazane podczas karmienia, masaż tym bardziej ma bardzo duże znaczenie.

Dlaczego warto korzystać z masaży i zabiegów kosmetycznych podczas ciąży?

– skuteczne w zapobieganiu i występowaniu dolegliwości bólowych, pojawiających się w okresie ciąży,

– znacznie poprawiają ogólną sprawność i komfort życia,

– uelastycznienie rozciągającej się skóry co stanowi profilaktykę
powstawania rozstępów ciążowych lub poporodowych

– masaż biustu zmniejsza dodatkowo zwiotczenie skóry, bolesność i napięcie piersi

– zmniejsza ryzyko wystąpienia komplikacji podczas porodu i połogu.

– są sprzymierzeńcem w walce o umiarkowany przyrost wagi – lepsze przygotowanie do porodu i większą gwarancją uniknięcia wielu powikłań podczas ciąży,

– zapewnia odpoczynek, relaks i radość, dobre samopoczucie mamy i dziecka. Rozluźnienie ciała powoduje wyrównanie oddechu i dotlenienie organizmu, zarówno matki jak i dziecka,

– są gwarancją szybszego powrotu do formy po rozwiązaniu,

– stanowią doskonałą okazję do skonsultowania pielęgnacji domowej: bezpieczniej i skuteczniej,

– kobieta uważniej obserwuje zachodzące w niej zmiany i ma większą świadomość własnego ciała, co jest pomocne w czasie porodu.

KINEZJOTAPING 

Kinesjotaping w ciąży

U ciężarnych plastry do kinesjotapingu mają za zadanie przede wszystkim zmniejszyć obrzęki, złagodzić bóle kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych, działają także przeciw rozstępom i wspomagają mięśnie powiększającego się brzucha.

 Założenia kinesjotapingu w okresie ciąży:

– zwiększanie komfortu i zmniejszenie dyskomfortu wynikającego z napięć pewnych regionalnych (brzuch, odcinek lędźwiowy),

– zmniejszenie dolegliwości bólowych,

– poprawa przepływu krwii i limfy – likwidacja obrzęków,

– pomoc w pracy przeponie oddechowej  (pomoc w pracy z oddechem)–

– stabilizacja regionów hipermobilnych,

– wspomaganie osłabionych ścian brzucha –

– odciążenie gruczołu piersiowego,

– ogólna prewencja.

Zastosowanie kinesotapingu w ciąży:

– bóle kręgosłupa L, Th,

– wsparcie podbrzusza przy dużej ciąży,

– wspomaganie pracy mięśni brzucha,

– wspomaganie pracy przepony oddechowej,

– bóle stawaów krzyżowo – biodrowych,

– rozejście mięśnia prostego brzucha (DRA),

– odciążenie gruczołu piersiowego,

– drenaż piersi przy obrzękach w ciąży,

– obrzęki kostek,

– obrzęki podudzi,

– imitacja cieśni nadgarstka.

POŁÓG

Założenia kinesjotapingu w połogu:
– wsparcie spowolnionego procesu obkurczania macicy po „CC”

– aktywizacja wyłączonych ścian brzucha

– aktywizacja gruczołu piersiowego przy braku laktacji,

– wspomaganie procesu zejścia się ścian brzucha przy „DRA”

– wspomaganie procesu zejścia się hipermobilnej miednicy,

– wsparcie i mobilizacja dna miednicy i pęcherza moczowego,

– stabilizacja blizny po „CC”

Wykorzystanie kinesjotapingu w połogu:

– wsparcie drenażu okolic blizny „CC”,

– wsparcie macicy w obkurczaniu po „CC”,

– aktywacja powięzi brzucha po porodzie,

– aktywizacja gruczołów przy braku laktacji,

– pomoc przy nawałach pokarmowych,

– uwalnianie kanalików przy zastojach pokarmu,

– rozejście mięśnia prostego brzucha (DRA),

– rozejście spojenia łonowego,

– stabilizacja miednicy przy hipermobilności,

– aktywacja głębokich mięśni brzucha po porodzie,

– wsparcie kości ogonowej po zabiegach manualnych,

– mobilizacja blizny po cesaskim cięciu,

– osłabiony pęcherz i nietrzymanie moczu,

– korekcja powięzi piersiowej i piersi,

– korekcja pogłębionej kifozy po ciąży,

– korekcja pogłębionej lordozy po ciąży,

– łagodzenie dolegliwości menstruacyjnych po zakończeniu karmienia.

Idź do góry