oshin.pl

Dr Partap Chauhan w 1992 roku w Faridabad na południe od Delhi założył klinikę Jiva Ayurveda, podążając za namową Vaidya Nanak'a Chand'a Sharma'na, rozpoczął produkcję leków ayurvedyjskich, a także znakomitych kosmetyków pielęgnacyjnych.


Dr Partap Chauhan jest jednym z najbardziej znanych lekarzy Ayurvedy na świecie. Za swą działalność naukową i edukacyjną otrzymał wiele prestiżowych nagród w tym: nagrodę Prezydenta Indii w 1996, nagrodę Stowarzyszenia Lekarzy Indyjskich w 1999 roku (Awarded "Life Fellowship" of All India Doctors Association of ISM) oraz specjalną nagrodę przyznaną przez Organizację Narodów Zjednoczonych za projekt medyczny "TeleDoc" i uroczyście wręczoną w 2003 roku w Genewie.

W 2004 otrzymał tytuł i nagrodę "Best Ayurveda Physician" ("Najlepszy lekarz Ajurwedy") przyznawaną przez Stowarzyszenie Azmal Khan Society.

Dr Partap Chauhan w sposób wyjątkowy łączy w sobie posiadanie formalnego akademickiego wykształcenia z wiedzą o "czystej ajurwedzie" przekazaną mu w sposób tradycyjny. Przez pięć lat studiował na Uniwersytecie Dehli w New Delhi. Studia ukończył z wyróżnieniem otrzymując Srebrny Medal oraz tytuł B.A.M.S. (Bachelor of Ayurvedic Medicine & Surgery). Przez pięć kolejnych lat Dr Chauhan był uczniem guru Vaidya Nanak'a Chand'a Sharma'na, wybitnego lekarza ajurwedy, światowej sławy intelektualisty ajurwedyjskiego, gdzie studiował oryginalną Ayurvedę, w jej najczystszej formie.

W tym samym roku powołał do życia Instytut Nauki i Kultury Vedyjskiej - Jiva Jiva Institute of Vedic Science and Culture, mający na celu edukację i szerzenie wiedzy o Ajurwedzie.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od siebie:  Osobiście spotkałam dr Partapa kilkakrotnie, to naprawdę niezwykły człowiek. Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w Jego wykładach w Polsce oraz w Jego Klinice w Farindabad. Tam też ukończyłam 3 m-czne szkolenie z dziedziny dietetyki ajurwedyjskiej oraz ajurwedy dla zaawansowanych. Ta wiedza- od korzeni- pozwoliła mi poznać prawdziwą ajurwedę i jej właściwe cele. Pozwoliła mi też pomóc sobie, bliskim a dzisiaj swoim szanownym Klientom, którzy na konsultacjach dowiadują się wielu ciekawych i niezwykłych rzeczy o sobie, stylu życia, powodach różnych zaburzeń i problemów oraz- co njważniejsze- poznają sposoby na lepsze, zdrowsze i szczęśliwsze życie! :-)

Zapraszam na masaże, zabiegi oraz szkolenia. Monika.

 

DSC 0055

© 2021 Oshin - masaż, pilates Bydgoszcz Uwaga! Szukaj masaż, masaz, pilates Bydgoszcz Szkolenia dla masażystów - szkolenia dla masazystow, Pomysł na prezent - karnet na masaż

Search