Bogaty w proteiny, minerały, witaminy A, E, D i z grupy D. Skład ten dodaje skórze młodości, elastyczności, blasku, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się. Witaminy z grupy B zapobiegają odwodnieniu a zawarty w oleju kwas oleinowy i linolowy zmiękcza naskórek i wzmacnia lipidową barierę ochronną skóry. 

Olej wytwarzany jest z ziaren migdałowca poprzez tłoczenie na zimno.

Jak działa?

 Olej ze słodkich migdałowy jest idealny do każdego rodzaju skóry, nawet najdelikatniejszej skóry niemowląt i dzieci. Nie wywołuje alergii. Szybko się wchłania. Nie tłuści. Szczególnie polecany kobietom w ciąży, gdyż zapobiega powstawaniu rozstępów, uelastycznia i głęboko nawilża skórę.
 Można stosować go u niemowląt już w pierwszych dniach życia.

Poza tym:

Doskonale wygładza i nawilża skórę. Jest lekki o bardzo delikatnym zapachu.
Może być stosowany jako środek pomocniczy w leczeniu egzemy, łuszczycy oraz wszelkich podrażnień skóry suchej i swędzącej. Wyjątkowo silnie nawilżający. Szczególnie wskazany do pielęgnacji przesuszonej, zniszczonej oraz wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry.

Nie uczula.

Zastosowanie:

Ciało:  zamiast balsamu na całe ciało. Dosyć szybko się wchłania. Dobrze nałożyć na lekko wilgotną skórę (jak każdy olej). 

Olej migdałowy zabezpiecza skórę, zapobiegając utracie wody Jak czytaliście wyżej: doskonały dla kobiet w ciąży oraz kobiety ze skórą skłonną do rozstępów. Polecam też śmigającym szybko w górę nastolatkom, można zapobiec rozstępom, czyli wiecznym bliznom. Dzieciom- zamiast oliwek, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Parę kropel wlanych  do wanienki naturalnie nawilżą wrażliwą skórę naszego bobasa.
Stosuj również po kąpieli słonecznej: łagodzi ból zbyt długim opalaniem.
Użyj jako balsam ochronny do ust. 

Zastosuj również jako nawilżenie śluzówki nosa i ochronę przez zanieczyszczeniami środowiska zewnętrznego. W tym celu wciągnij do nosa po 2-3 krople olejku- dodatkowo wspierasz w ten sposób działanie układu nerwowego.

Ajurweda zaleca też jedzenie 10 migdałów codziennie rano (wcześniej namaczamy je w wodzie, najlepiej na noc, obieramy rano ze skórki i zjadamy po umyciu zębów i wypiciu szklanki ciepłej wody) 
Doskonały do masażu ciała i twarzy, polecam wszystkim masującym oraz masowanym 🙂

Twarz: osobiście używam zamiast kremu ochronnego lub na noc, gdy skóra jest bardziej wysuszona (np. w okresie grzewczym) 

PAMIĘTAJ, by wmasować olej w lekko zwilżoną skórę oraz pozbyć się nadmiaru miękką chusteczką. Wskazany przy cerze trądzikowej i wrażliwej.

Włosy: Jeśli są matowe, suche i  zniszczone- zrób naturalną maskę: wetrzyj olej we włosy (zwłaszcza w końcówki), pozostaw na noc pod czepkiem i zmyj rano. Jeżeli nie chcesz straszyć domowników, wetrzyj olej na 30 minut przed umyciem:)

Można też stosować jako ochronę przed słońcem.

olej z migdałów
Idź do góry